השתלות עצם

רפואת השיניים השתנתה רבות בעשור האחרון, בין השאר תהליכים מתקדמים של שיקום הפה והשתלות שיניים מאפשרים "תיקון" דנטאלי מעט בכל פה.

תחום השתלות השיניים הינו תחום נרחב, המאפשר תיקונים קוסמטיים ופונקציונאליים במצבים שבהם השיניים הביולוגיות נשרו (למשל כתוצאה ממכה או תאונה), חלו, או שיש לעקור אותן מכל סיבה אחרת.

חשוב לדעת, כי אחד מגורמי המפתח להצלחה של השתלת שיניים היא קיום מסה איכותית ומספקת של עצמות לסת. במידה ונזהה כי כמות או מסת העצם בלסת פחותה ולא תעמוד בהחדרה של שתלים אל הלסת ובשימוש תשתית ראויה לשתלים אלה על פני שנים ארוכות, ניתן לבצע השתלות עצם - הליך כירורגי עדין המבוצע בדרך כלל בהרדמה מלאה ומאפשר השתלה מוצלחת של שתלים גם כאשר מבנה הלסת הטבעי אינו אופטימאלי לצורך זה. עוד על השתלות עצם - במאמר שלפניכם.

 

מתי צריך השתלות עצם?

כל מועמד להשתלת שיניים יעבור צילום CT בטרם יאושר ויתוכנן תהליך שיקום הפה שלו. במידה ותוצאות צילומי ה - CT מראות כי מסת העצם של המטופל היא בריאה ורבה - ניתן יהיה להחדיר אל עצמות הלסת את השתלים בצורה בטוחה ואיכותית. במידה ועובי עצמות הלסת פחות מחמישה מ"מ, או שגובה העצם אינו מספק, או שמסת העצם מזוהה בצילום ה CT כלא צפופה דיו, יהיה צורך לבצע השתלת עצם טרם הניתוח על מנת להשיג תוצאות טובות בהשתלה.

 

באיזו עצם נעשה שימוש?

במרבית המקרים משתדלים לקחת עצם מהמטופל עצמו - מעצמות הלחיים שלו. כאשר הדבר אינו אפשרי, נעשה שימוש בעצמות ממקור ביולוגי (מן החי) או ממקור מלאכותי, מחומרים סינטטיים. במרבים המקרים יש צורך לעטוף את שיכבת העצם המושתלת בשיכבה של קולגן לשמירה על השתל ולמניעת דחייה או התפתחות זיהום במקום.

 

השתלות עצם על ידי צוות רופאים מיומן

תהליך השתלות העצם לקראת השתלת שיניים הינו תהליך מורכב הדורש מיומנות ודיוק, כמו גם שליטה בכלים וטכניקות חדישים. חשוב לבחור צוות טיפולי מקצועי, מנוסה ועתיר ידע על מנת לקבל בסופו של תהליך את התוצאה המיוחלת - השתלת שיניים בטוחה, איכותית שאסתטית שתלווה את המטופל לאורך שנים רבות בהצלחה.

 

לקביעת פגישת התייעצות